Hastanemiz

Tarihçemiz

      Nazilli Devlet Hastanesi 1952 yılında doğum evi olarak hizmete başlamış, sonradan ilaveler yapılarak genel amaçlı 317 yataklı hastane olarak hizmete arz edilmiştir. 01.09.2008 tarihinde Adnan Menderes Devlet Hastanesi’ nin Nazilli Devlet Hastanesi ile birleşmesi sonucu 405 yataklı hastane olarak, yeni hizmet binasına taşınıncaya kadar hizmet sunumuna devam etmiştir.

     Hastanemiz 04.11.2013 tarihinde taşındığı yeni hizmet binasında, 73.437 m² kapalı alan üzerinde; 480+5 tescilli hasta yatağı, 77 poliklinik odası, 30 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 13 ameliyat salonu; Koroner Yoğun Bakım, Nöroloji Yoğun Bakım, Dahili Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım, Acil Servis Genel Yoğun Bakım ve 3. Basamak Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi olmak üzere6 adet Yoğun Bakım Ünitesindetoplam 59 yoğun bakım yatağı ile, modern sterilizasyon ünitesi ve son teknolojiyle donatılmış tanı ve tedavi birimleriyle,6 komşu ilçe ile beraber yaklaşık 350.000 nüfusa hitap etmektedir.

    Hastanemizde odalarımızın tamamında buzdolabı, televizyon, telefon, 24 saat sıcak su, hemşire çağrı sistemi, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Hasta memnuniyetini ana hedefi haline getiren hastanemizde sadece hastalarımızın sağlığı değil, konforu ve rahatlığı da ön planda tutulmaktadır. Ayrıca hasta ve hasta yakınlarımızın servis önü bekleme alanlarında daha konforlu imkânlarla bekleyebilmesi için bu alanlarda bekleme alanları ve gündüz odaları oluşturulmuştur. Refakatçilerimizin konforu için hastanemizdeki tüm refakatçi koltukları, yatak haline gelebilir özellik taşımaktadır.

    Engelli ve yaşlı hastalarımız için Bakanlık Standartlarına uygun olarak yapılan düzenlemeler doğrultusunda,% 92 ulaşılabilirlik düzeyine erişilmiştir.

    Nazilli Devlet Hastanesi; Aydın’ın en büyük İlçe Hastanesi olmanın gururu, deneyimlerinden aldığı güç ve sorumlulukla bugüne kadar sürdürdüğü İnsan odaklı sağlık hizmet anlayışını, gelişen teknoloji ve modern yönetim anlayışı ile birleştirerek, Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarına uygun hizmet vermeye devam etmektedir.

    Sağlığınızı bize emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz. İhtiyacınız olduğu her an yanınızdayız. Sağlıklı günler dileriz.


03 Haziran 2024