Acil Sağlık Hizmetleri
07 Şubat 2019

Hastanemizin zemin katında yer alan  acil servisimiz, 2340 m2kapalı alan üzerine kurulmuş olup, 16 müşahade yatağı, 6 muayene kabini bulunmaktadır.

      Acil Servis Fiziki Alanı İçinde;  Bekleme Salonu, Enjeksiyon Odası, Triaj Alanı, Yeşil Alan, Sarı Alan, Gözlem Odası, Müdahale Odası, Travma Odası, Resüsitasyon Odası ve Acil Laboratuvarı, Acil Röntgen, Acil Tomografi Birimleri bulunmaktadır.

      Acil servise başvuran tüm hastaların hastalıkları ile ilgili şikâyetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak , öncelikleri belirlenir ( triyaj ). Hastanın ilk triajı yardımcı sağlık personeli tarafından yapılmaktadır. Bu triaj işlemi ile; hastanın kırmızı, sarı ve yeşil alanlar olarak tariflenen acil kategorilerine uygun şekilde dağılımı sağlanır. Hastanın hangi kategoride olduğu belirlendikten sonra yönlendirmesi bu doğrultuda yapılır.

      Ambulansla acil servise getirilen hastaların triajları, hastanın acil servise sevki sırasında ambulans görevlileri tarafından yapılır.

      Muayeneyi yapan hekimin gerek görmesi halinde; radyolojik ve/veya laboratuvar tetkikleri istenebilir, ilgili branş hekiminden konsültasyon istenebilir, hastanın servise yatışı verilebilir, günübirlik tedavi uygulanabilir, hekim tarafından uygulanmasına karar verilen sözlü ve yazılı talimatlar, hemşire eşliğinde acil servis gözlem odasında uygulanabilir.

      Başka sağlık tesisine sevk edilmesi gereken hastaların; 112 Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonunda , hastane sevk ambulansı veya 112 ambulansı aracılığıyla, sevk ve nakli gerçekleştirilir.

      Acil Servisimizde; 2 Acil Tıp Uzmanı, 8 Pratisyen Hekim, 25 Hemşire, 10 Sağlık Memuru ve 6 ATT  olmak üzere, alanında uzman, eğitimli personellerimiz  ve  son teknoloji ile donatılmış tıbbi cihazlar ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.